Sejfy na broń co wybrać

Sejfy na broń i dylemat jakie wybrać. Tutaj niewiele możemy pomóc oprócz podstawowych informacji: jaka klasa bezpieczeństwa, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Najważniejsze przy zakupie sejfu, czy szafy jest to, by zwrócić uwagę na posiadany przez nią certyfikat zaświadczający jego klasę bezpieczeństwa. Upewnij się, że kupowany przez Ciebie sejf ma ten certyfikat, nie coś co go udaje np. jedynie potwierdzenie producenta, że dany produkt spełnia określone normy.

Zawsze podpowiadamy klientom, by kupić sejf lub szafę nieco nad wyraz tego co potrzebują aktualnie. A dlaczego? Każdy kto ma hobby, wie jak ono szybko się rozrasta. A nawet jeśli jesteś jak głaz w swoich postanowieniach i nigdy nie dokupisz kolejnej sztuki broni, to zawsze wraz z nią możesz w sejfie przechować dokumenty, czy gotówkę. Zatem miejsca nigdy dość.

Sejfy na broń czy są konieczne?

Sejfy na broń dla posiadacza broni są koniecznością. Rozumiemy, że jesteś na etapie rozpoznawania możliwości wyrobienia pozwolenia na broń, jej zakupu. Każdy, kto posiada pozwolenie na broń palną wie o tym, że sejf na broń jest wymagany przez prawo. Jest zobligowany do przechowywania, chronienia broni w specjalnie do tego przygotowanych szafach, czy sejfach posiadających klasę bezpieczeństwa min. S1.

W tym temacie jest jeszcze jedna kwestia. Rozważ zakup sejfu z wyższą klasą bezpieczeństwa, a jeśli masz na to środki to warto przemyśleć sejf z dodatkowymi zabezpieczeniami np. w przypadku pożaru. Oczywiście wielkość sejfu musisz dopasować do ilości, czy wielkości bron, ale to czy kupisz klasę S1, czy S2 zależy od Ciebie i Twoich funduszy. Pamiętaj, na bezpieczeństwie się nie oszczędza.